Spravovanie web stránok a e-shopov Wordpress (Woocommerce)

Hľadali ste tiež ako: správa webu, spravovanie web stránky, spravovanie web stránky cena, správca webovej stránky, správa web stránky

Zabezpečujeme spravovanie web stránok a e-shopov, postavených na platforme Wordpress. Postaráme sa o aktualizáciu, funkčnosť a optimalizáciu vašej web stránky či e-shopu.

Pravidelná správa web stránok, postavených na platforme WordPress

Správa a údržba WordPress stránok

Ponúkame profesionálne spravovanie Vašej web stránky na systéme WordPress. Váš web tak bude neustále aktualizovaný, optimalizovaný a funkčný. Znížite tak riziko výpadkov a nefunkčných častí webstránky. Spravovanie webstránky je vhodné najmä pre klientov, ktorí na správu nemajú čas alebo znalosti a potrebujú mať neustále zabezpečenú 100%-nú funkčnosť stránky.

Pri správe webu je dôležité zabezpečiť stálu aktualizáciu systému WordPress, jeho tém a pluginov. Pri aktualizácii jednotlivých častí stránky niekedy nastanú problémy, ktoré môžu stránku čiastočne alebo úplne znefunkčniť. Ak nastanú problémy, je potrebné obnoviť zálohu a zabezpečiť fungovanie stránky. Stránka tak bude fungovať ako obvykle a my môžeme pracovať na odstránení problémov. Ak by sa webstránka pravidelne neaktualizovala, môže to spôsobiť spomalenie načítania webstránky prípadne nefunkčnosť častí stránky. Tieto problémy následne spôsobujú straty pozícií vo vyhľadávaní a pokles návštevnosti.

Správa a údržba e-shopu, postaveného na Woocommerce

Špecializujeme sa na správu a údržbu e-shopov, postavených na Woocommerce. E-shopy obsahujú množstvo osobných údajov zákazníkov a preto sú často terčom podvodníkov, ktorí sa snažia tieto údaje získať a zneužiť. Na zabránenie úniku informácií je rovnako ako pri samotnom WordPresse, potrebná stála aktualizácia všetkých častí systému. Je potrebné zabezpečiť aktualizáciu WordPressu, Woocommerce, konkrétnej témy či iných pluginov ktoré stránka používa.

S čím môžete pri spolupráci s nami určite rátať?

Aké sú výhody ak zveríte správu webu nám?

 • Bezpečnostné aktualizácie

  Je dôležité mať webstránku a všetky jej súčasti neustále aktualizované

  Pravidelne budeme aktualizovať WordPress – témy a pluginy, ktoré sú v ňom nainštalované. Ide o jeden z dôležitých faktorov, aby vaša stránka bola dlhodobo “FIT” a fungovala správne (v prípade, že máte nainštalovaný plugin, ktorý treba platiť ročne – ročný poplatok nie je zahrnutý v cene).

 • Zálohovanie

  Zálohy sú dôležité pre uchovanie informácií v prípade potreby obnovy

  Podľa potreby (zvyčajne raz denne) spravíme zálohu webstránky a tieto zálohy budeme uchovávať podľa dohody – napríklad 30 dní.

 • Analýza kľúčových slov a konkurencie

  Bezpečnostne kontroly

  Zabezpečenie webstránky chráni vás, aj vašich klientov

  Pravidelne budeme vašu stránku kontrolovať z hľadiska bezpečnosti a vy budete dostávať pravidelné reporty z vykonanej kontroly.

 • SEO audit webstránky

  Sledovanie nedostupnosti (resp. dostupnosti) webstránky:

  Je dôležité monitorovať a minimalizovať výpadky webstránky

  Niektorí naši klienti v minulosti požadovali informácie o výpadkoch, prípadne o dočasnej nedostupnosti niektorých stránok. Preto sme sa rozhodli zahrnúť aj sledovanie dostupnosti webu. Veľkou výhodou je, že naši klienti tak získajú prehľad o tom, ako často dochádza k výpadku

 • Pravidelný reporting

  Budete pravidelne informovaní o stave vašej webstránky

  Budete dostávať prehľadný pravidelný report o všetkých aktualizáciách, zálohách, bezpečnostných kontrolách a dostupnosti.

Prečo je dôležité mať správcu webovej stránky?

1. Ochrana pred hackerskými útokmi

V posledných rokoch sme zaznamenali na webstránkach našich klientov niekoľko útokov hackerov. Väčšinou sa jednalo o neaktualizovaný plugin, ktorému sa dalo predísť jeho včasnou aktualizáciou. Veľa ľudí si myslí, že práve na ich firmu hacker útočiť nebude, pretože na to nemá dôvod. Realita je ale iná. Útočníci si nevyberajú firmy alebo stránky cielene – je im jedno, na koho sa zamerajú.

Vašu stránku / server / hosting využívajú ako nástroj. Prečo? Odpoveď je jednoduchá –  využijú vás ako nástroj na zarobenie peňazí. 

 1. Zneužitie výpočtovej sily Útočník použije výpočtovú silu vášho servera či hostingu pre svoje potreby (napríklad na ďalší útok na inej stránke – prelomenie hesla)
 2. Uzol pre DDoS útok Váš web poslúži ako uzol na DDoS útok, čo spôsobí spomalenie vašej stránky a táto sa môže dostať na rôzne blacklisty
 3. Odosielanie spamu Váš server sa zneužije na odosielanie nevyžiadanej pošty (spamu) –  e-maily odoslané z vašej domény a z vašich mailových schránok sa môžu dostať na blacklist a chodiť do spamu. 
 4. Ťažba kryptomien Stretli sme sa aj s útočníkmi, ktorí vkladajú na stránku kódy, určené na ťažbu kryptomien. Ide o veľmi nepríjemnú situáciu, hlavne, ak si to všimne zákazník (keďže pri návšteve stránky mu začne počítač, pripadne smartfón ísť na 99% výkonu)
 5. Zbieranie dát Zbieranie dát o návštevníkoch, prípadne ukradnutie osobných údajov
 6. Vkladanie spätných odkazov V rámci SEO optimalizácie začnú vkladať na vaše stránky odkazy, čím môžu znížiť  dôveryhodnosť vašej stránky
 7. Rozšírenie vírusu na zariadenia zákazníkov Pomocou vašej stránky nainštalujú vírus do počítača / mobilu návštevníka

Ak sa vaša stránka stala obeťou útoku hackerov, existuje niekoľko možností ako to napraviť:

 1. Obnova zo zálohy Obnova webu zo zálohy môže byť problémová, najmä ak sa na to príde až po niekoľkých dňoch, prípadne týždňoch a na webe môžu byť medzitým vytvorené objednávky, príspevky, nové stránky, resp. dáta, ktoré chcete zachovať, ale nemáte ich zálohu.
 2. Manuálna kontrola súborov Manuálne skontrolovať celú súborovú štruktúru a vyhľadať chyby, ktoré útočník napáchal (časovo veľmi náročná varianta), niekedy túto možnosť nie je možné vykonať – najmä v prípade ak útočník zmenil dáta, ktoré nevieme obnoviť, nemáme ich zálohu a nevieme ako vyzerali pôvodne. 

2. Funkčnosť webstránky

Veľa klientov si myslí, že ak je už stránka vytvorená a funkčná, bude funkčná už navždy. Nie je tomu ale tak. Ako sa vyvíjajú technológie, vyvíja sa aj Internet a webové aplikácie. Tvorcovia WordPressu, tém a pluginov neustále opravujú prípadné chyby a vylepšujú funkcionality. Preto je veľmi dôležité stále aktualizovať jednotlivé časti, pretože v zastaralých verziách sa môžu nachádzať chyby, vďaka ktorým sa môžete stať aj vy terčom útokov hackerov.

Pri aktualizácií sa často stáva, že nastanú problémy – napríklad nastane konflikt medzi niektorými pluginmi a ich funkcionalitami, prípadne pridaním funkcionality sa vyskytnú chyby, ktoré na vašej stránke môžu spôsobiť zlyhanie. Preto je potrebné po aktualizácii jednotlivých časti systému stránku skontrolovať a overiť jej funkčnosť. Ak nastane nejaký problém a stránka prestane fungovať, je potrebné tento problém ihneď riešiť.

Najskôr je potrebné zaistiť funkčnosť stránky, aby ste neprišli o žiadneho klienta. V takomto prípade obnovujeme zálohu stránky, ktorú máme uloženú a spúšťame najnovšiu funkčnú verziu stránky. Následne v testovacom prostredí zisťujeme, kde nastal problém, ktorý odstránime a spúšťame aktualizovanú a funkčnú verziu stránky.

3. Pravidelný reporting a sledovanie nedostupnosti (resp. dostupnosti) webstránky:

Niektorí naši klienti v minulosti požadovali informácie o výpadkoch, prípadne o dočasnej nedostupnosti konkrétnych stránok. Preto sme sa rozhodli zahrnúť sledovanie dostupnosti webu medzi služby, ktoré poskytujeme našim klientom. Veľkou výhodou je, že naši klienti tak získajú prehľad o tom, ako často má ich web výpadky. Vďaka tomu o všetkých výpadkoch vieme aj my a vzniknuté problémy na stránkach budú vyriešené v čo najkratšom čase.

Často sa stretávame u klientov s nezáujmom o dlhodobú správu webstránky, pretože klient na prvý pohľad nevidí zmeny, ktoré vykonávame. Preto je dôležitý reporting, vďaka ktorému klient presne vie, aké zmeny sme na stránke vykonali. Klienti za nami často prídu, až keď je neskoro, keď im prestane fungovať webstránka alebo keď sa stanú terčom útokov. Častokrát je však už naozaj neskoro a aj keď sa nám podarí stav zvrátiť, stáva sa, že klient nenávratne príde o niektoré informácie.

Stále váhate?

Ponúkame vám bezplatnú konzultáciu!

Naše ďalšie služby, ktoré by Vás mohli zaujímať

 • Reklama na Google

  Zlepšenie pozície v Google vďaka kvalitnej reklame? Áno, je to možné. Získajte nových zákazníkov pomocou pútavej reklamy na Google. Nastavenie reklamy Google v Adwords je pre nás hračka.

  Zistiť viac
 • Marketing na sociálnych sieťach

  Chcete sa dostať do povedomia medzi vašimi zákazníkmi na sociálnych sieťach? Máte záujem o Facebook marketing, reklamu na Instagrame alebo o online marketing na inej sociálnej sieti?

  Zistiť viac
 • Tvorba web stránok

  Tvorba webstránok s kvalitným obsahom a prepracovaným dizajnom podľa vašich predstáv je pre nás prioritou. Naším cieľom je vaša spokojnosť.

  Zistiť viac
 • Tvorba informačných systémov

  Chcete mať vo svojom podnikaní prehľad a poriadok? Vytvorenie ERP systému alebo CRM systému na mieru je najlepším riešením, ako mať organizáciu vášho podniku pod kontrolou.

  Zistiť viac

Našim klientom ponúkame kompletné poradenstvo.

“Osobne dohliadam na každý projekt a vytváram stratégiu, ktorá posúva našich klientov vpred.”

Ing. Martin Janeček

konateľ spoločnosti Shieldone

Našim klientom ponúkame kompletné poradenstvo.

 • Rozumné ceny

  Našim klientom ponúkame najlepší pomer ceny a výkonu. Ponúkame marketingové a webové riešenia, ktoré sú vždy navrhnuté s najvyššou efektivitou pre konkrétny projekt, službu či produkt.

 • Individuálny prístup

  Každý projekt je svojím spôsobom jedinečný a preto k nemu tak aj pristupujeme. Marketingovú kampaň či programovanie Vášho webu, e-shopu alebo iného systému sa vždy snažíme prispôsobiť čo najlepšie - na mieru Vášmu rozpočtu.

 • Najnovšie trendy

  Najnovšie trendy zohľadňujeme aj v našom prístupe. Naším klientom ponúkame profesionálny a kreatívny prístup v súlade s ich požiadavkami.