Email marketing formou správne zacielených kampaní

Emailový marketing sa stále právom považuje za jednu z najúčinnejších foriem online marketingu. Množstvo spoločností vynakladá nielen veľké úsilie, ale aj prostriedky na získanie nových zákazníkov, no nedbajú o tých existujúcich. Pomôžeme vám s kompletnou stratégiou email marketingu.

Email marketing, zameraný na výkon

Email marketing sa stále právom považuje za jednu z najúčinnejších foriem reklamy

Reklama v podobe emailu (alebo aj email marketing) je stále pomerne neznámy pojem. Na Slovensku ho malé a stredné podniky stále využívajú veľmi zriedkavo a teda máte reálnu šancu osloviť práve touto formou čo najviac ľudí a dosiahnuť želané výsledky. Email marketing totiž kvôli nízkym nákladom z hľadiska návratnosti investovaných prostriedkov dosahuje ešte lepšie výsledky ako optimalizácia SEO alebo správa sociálnych sietí. Email marketing je zároveň formou priameho marketingu, pri ktorej dochádza ku priamej komunikácii medzi vami ako predávajúcim a vašim (potenciálnym) zákazníkom.

Ak však chcete robiť email marketing správne, čo si mnoho slovenských firiem bohužiaľ neuvedomuje, nemôže byť postavený na spamovaní. Aby mali vaše emailové kampane naozaj úspech, potrebujete v prvom rade povolenie od konečného príjemcu emailu. Preto je veľmi dôležité, aby na vašom webe návštevníci potvrdili odber noviniek (newsletter), čím vám vyšlú signál, že sa zaujímajú o predmet vášho podnikania, prípadne o vami poskytované produkty a služby. Newsletter ale v žiadnom prípade nemôže ľudí dennodenne “otravovať“, pretože síce o zasielanie noviniek požiadali, no svoj odber môžu aj zrušiť a v krajnom prípade prijímanie mailov od vás zablokovať – a to je to, čomu by ste sa mali za každú cenu vyhnúť.

Prečo by ste mali pristupovať k emailovým reklamám zodpovedne?

Ľudia sa prihlasujú na odber newsletterov najmä kvôli tomu, že majú záujem dozvedieť sa zaujímavé a užitočné informácie o téme, ktorej sa venujú vaše webstránky. Je preto prvoradé im takéto informácie poskytnúť v správnej miere, inak ich nedokážete udržať na vašom emailovom zozname. My vieme ako na to ale čo to v konečnom dôsledku znamená pre vás? Dokážeme prilákať návštevníkov na vaše stránky, prostredníctvom dobre zacielených emailov a hlavne dokážeme v nemalej miere ovplyvniť objem predaja vašich produktov a služieb. Veď koho je jednoduchšie presvedčiť o tom, že presne viete, čo robíte? Náhodného človeka na webovom vyhľadávači alebo človeka, ktorý už v minulosti prejavil záujem o váš predmet podnikania? Tohto potencionálneho záujemcu teda potrebujete nenásilnou formou doviesť ku konverzii na vašom webe. Prekonzultujeme s vami optimálnu frekvenciu newsletterov, vymyslíme obsah a zbavíme vás všetkých problémov, ktoré by vás mohli pri vytváraní emailových kampaní postretnúť. A to najdôležitejšie spomenieme nakoniec – ako prvý krok budete musieť vybudovať čo najväčšiu databázu emailových kontaktov. Netreba však zúfať, vieme vám pomôcť aj s tým, či už máte web stránku navrhnutú od nás alebo nie.

Čo teda v skratke pri využití našich služieb dostanete?

 1. Správa e-mailovej databázy
  pozrieme sa spolu na vašu e-mailovú databázu a poradíme vám, ako ju vylepšiť, prípadne vám pomôžeme vybudovať si ju od základov
 2. Budovanie e-mailovej databázy
  ukážeme vám, ako nastaviť web stránku, aby sa vám databáza emailov rozrastala sama a čo najrýchlejším tempom
 3. Vytváranie newsletterov
  poradíme vám nástroje na vytváranie pekných newsletterov, pri dlhodobej spolupráci vieme vyriešiť aj obsahy konkrétnych mailov pre čo najlepšie výsledky
 4. Odosielanie newsletterov
  prekonzultujeme s vami optimálnu frekvenciu newsletterov, predstavíme vám nástroje na odosielanie newsletterov, prípadne prevezmeme kompletnú agendu email marketingu za vás
 • Marketing na sociálnych sieťach

  Chcete sa dostať do povedomia medzi vašimi zákazníkmi na sociálnych sieťach? Máte záujem o Facebook marketing, reklamu na Instagrame alebo o online marketing na inej sociálnej sieti?

  Zistiť viac
 • Reklama na Google

  Zlepšenie pozície v Google vďaka kvalitnej reklame? Áno, je to možné. Získajte nových zákazníkov pomocou pútavej reklamy na Google. Nastavenie reklamy Google v Adwords je pre nás hračka.

  Zistiť viac
 • Vytvorenie firemného profilu

  Máte záujem o firemný profil alebo stránku na najväčších sociálnych sieťach ako sú Facebook či Instagram? Buďte v kontakte so svojimi zákazníkmi, využite propagáciu na sociálnych sieťach prostredníctvom zaujímavých príspevkov či PPC reklamy a rozšírte váš okruh spokojných zákazníkov.

  Zistiť viac
 • Správa PPC kampaní

  Správa PPC kampaní v Google Adwords. Mať prehľad o každej reklame na jednom mieste? Vďaka Adwords od Google je to možné. Nastavenie ceny za preklik, ako aj formy reklamy.

  Zistiť viac

Našim klientom ponúkame kompletné poradenstvo.

“Osobne dohliadam na každý projekt a vytváram stratégiu, ktorá posúva našich klientov vpred.”

Ing. Martin Janeček

konateľ spoločnosti Shieldone

Našim klientom ponúkame kompletné poradenstvo.

 • Rozumné ceny

  Našim klientom ponúkame najlepší pomer ceny a výkonu. Ponúkame marketingové a webové riešenia, ktoré sú vždy navrhnuté s najvyššou efektivitou pre konkrétny projekt, službu či produkt.

 • Individuálny prístup

  Každý projekt je svojím spôsobom jedinečný a preto k nemu tak aj pristupujeme. Marketingovú kampaň či programovanie Vášho webu, e-shopu alebo iného systému sa vždy snažíme prispôsobiť čo najlepšie - na mieru Vášmu rozpočtu.

 • Najnovšie trendy

  Najnovšie trendy zohľadňujeme aj v našom prístupe. Naším klientom ponúkame profesionálny a kreatívny prístup v súlade s ich požiadavkami.